Крім того, що такі перепади приносять роздратування та невдоволення, можливо і пошкодження домашніх побутових пристроїв. Але немає безвихідних ситуацій, тому панацеєю від коливань та перепадів електроенергії є придбання та встановлення у будинку чи дачі стабілізатора напруги.
Що ж це за пристрій і який саме обрати для дачі? Якщо звертатися до стандартів (ГОСТу) то необхідно зазначити, що допустимі коливання та перепади електроенергії в мережі не повинні перевищувати позначку у 10% у будь-яку сторону. Для того, щоб визначитись чи потрібен вашому будиночку стабілізатор напруги, потрібно дізнатися, як часто і наскільки напруга в електропроводці відрізняється від 220в. Тому на допомогу пересічному власнику дачі прийдуть мультиметр або вольтметр, завдяки яким, вимірюючи напругу в розетці, можливо визначити діапазон коливань та перепадів електроенергії. Проводии вимірювання необхідно декілька днів, для того щоб визначити середні показники в мережі. Якщо показники не витримуються, то можливе нанесення шкоди побутовим пристроям, тому на допомогу приходе стабілізатор напруги.
Щоб вибрати якісний стабілізатор напруги для дачі, необхідно враховувати його основні характеристики. Щоб цей пристрій виконував свої азові завдання потрібно зазначити, що такі необхідні параметри:
— кількість фаз приладу;
— навантаження по потужності;
— діапазони вхідної та вихідної напруги;
— здатність до перевантажень;
— швидкість реагування на перепади електрики;
— температурний режим навколишнього середовища, необхідний для оптимальної роботи стабілізатора;
— ціновий сегмент;
— якість при використанні.
Крім вищезазначених особливостей при виборі стабілізатор, слід враховувати, яка періодичність використання дачного приміщення. Адже у випадку, коли проживання у дачному будинку не постійне, то будинок може набирати більшу кількість вологи, що буде призводити до конденсації, тому будь-який стабілізатор необхідно встановлювати у найсухішій частині дачного будинку.
Далі, обираючи пристрій стабілізації напруги саме для дачі, варто зупинитися на приладі з самим широким діапазоном температурних режимів, при яких він зможе працювати (при мінусовій також). Для дачі один з найбільш придатних приладів стабілізації напруги буде стабілізатор тиристорного типу, завдяки тому, що у своїй роботі він не використовує ніяких механічно комутованих контактів. А також даний тип стабілізатора не боїться холоду і вологості, не вимагає практично ніякого сервісного обслуговування. Крім цього, прилади тиристорного типу забезпечує роботу з великим терміном безперервного використання.
Враховуючи, що стабілізатор тиристорного типу – прилад не з дешевих, тому бюджетним варіантом може бути придбання релейного стабілізатору напруги. Цей тип приладів стабілізації характеризується трохи нижчими параметрами ніж тиристорні, але вони цілком в змозі забезпечити потрібне напруження для живлення практично будь-який дачної техніки. Для більш стабільної роботи релейного типу стабілізатору,необхідно встановлювати його у самому сухому приміщенні, щоб запобігти впливу вологості на комутовані контакти.
Одним із параметрів вибору стабілізатору саме для дачного приміщення є діапазон коливань напруги на вході, це питання визначає, який захист для побутової техніки надає пропонований стабілізатор. Для того, щоб дачні прилади та обладнання викорчовувались безперебійно, стабільно і прослужили довго, стабілізуюче обладнання повинно виробляти точну номінальну напругу на виході.
Забезпечення стабільної подачі електрики на всі прилади в дачному будинку проходе завдяки встановленню одного або декількох стабілізаторів. Для цього краще зупинятися на потужному та якісному обладнанні, в цьому випадку споживачі електричної енергії на дачі будуть працювати стабільно.